Maardu Ukraina Pühapäevakool
Maardu Ukraina Pühapäevakool Stožarõ alustas tegevust 2001. aastal.
Pühapäevakoolis saavad ukraina ja segaperedest lapsed arusaadavas ja põnevas vormis omandada ukraina keelt, kirjandust ja ajalugu, õpivad tundma ukraina traditsioone ja tavasid ning laulavad ukraina laule. Õppekava aluseks on võetud Kiievis asuva T.G. Ševtšenko nimelise Ülikooli õppekava.
Koolis korraldatakse Ukraina ajaloo ja kultuuriga seotud tähtpäevadele pühendatud kultuuriüritusi: Ukraina Sobornost’i päev, Iseseisvuspäev, emadepäev. Tähistatakse ka religioosseid pühi: Püha Nikolai päeva, jõule, lihavõtteid. Igal aastal korraldatakse ukraina luuletajale ja mõtlejale Tarass Ševtšenkole pühendatud õhtu. Pühapäevakool osaleb aktiivselt ukraina kogukonna üritustel.
Õpilastele korraldatakse rahvusnuku motanka ja puumänguasjade valmistamise, lihavõttepühade põsankate (vaha ja värvainete abil traditsiooniliste sümbolitega kaunistatud munad) värvimise töötubasid.
Kooli juures tegutseb lasteteater „Vertep“.
Keelepraktikat saavad lapsed rahvusvahelistes laste- ja noortelaagrites Ivano-Frankivski ja Lvivi oblastites.
Ukraina Pühapäevakool Stožarõ on asutatud ukraina päritolu lastele, kes soovivad õppida ukraina keelt, kirjandust ja ukraina rahva ajalugu. Koolitöös osalemiseks palutakse ühendust võtta kooli juhiga.
Pühapäevakooli lapsed osalevad Rahvusvahelisel Ukraina Rahvaloomingu Festivalil, mis toimub iga aasta augustis Ukrainas rahvusvahelises laagris Artek. Samuti on õpilased osalenud välis-ukraina laste rahvusvahelisel loomingufoorumil Kiievis ning olnud tegevad ka rahvusvahelises projektist „Maailm laste silmade läbi“.