Pühapäevakool LEMMINKÄINEN
Soome keele õpetamist lastele alustati kohe peale seltsi asutamist ehk aastal 1988. Tol ajal oli keele vastu suur huvi ingerlaste seas, kes soovisid muuta elukohta ja kolida Soome. Igal sügisel alustasime keelekursustega ja rühmades oli kuni 26 last. Enamus nendest elab nüüd Soomes.
2002. aastal sai kool Haridus- ja Teadusministeeriumilt loa tegutseda pühapäevakoolina. Nimi Lemminkäinen valiti ühe Kalevala tegelase järgi .
Pühapäevakooli õppekavas on soome ja ingeri keeled, rahvus- ja kalendripühad, esivanemate käsitöövõtted, rahva iidse kultuuri ja ajalooga tutvumine, esivanemate muinasjutud ja Kalevala eepos, folkloor, tantsud ning röntuškad.
Koolis on erinevas vanuses õpilasi, sestap tuleb õppekava korraldada vastavalt nende võimetele. 5–7-aastased lapsed õpivad keelt lauldes ja mängides, 8–12-aastased täidavad keerulisemaid ülesandeid, 13–16-aastastel on tõsine keeleõpe. Aasta lõpus sooritatavad keeletestid aitavad kontrollida õppimise tulemusi. Kõige tähtsam on, et lapsed tunnetavad oma kultuuri, on aktiivsed keeleõppijad ja on valmis jagama eakaaslastega oma teadmisi.
Pühapäevakooli lapsed osalevad seltsi üritustel, laulavad ja tantsivad koos koori ja tantsurühmaga Eesti ingerisoomlaste laulu- ja tantsupidudel. Juhannus Ingerimaal ja Jõulud Soomes viivad õpilasi soome keele keskkonda. Eesti Ingerisoomlaste Liit korraldab lastele keele- ja kultuurilaagreid.