12.-13. novembril toimus Tallinnas rahvusvaheline lõimumiskonverents „Kommunikatsioon mitmekesises ühiskonnas: üksteise kuulmine vaatamata erinevustele“. Konverentsil esinesid rahvusvaheliselt tunnustatud eksperdid Soomest, Rootsist, Taanist, Tšehhist, Hispaaniast, Suurbritanniast ja Eestist. Kahe päeva jooksul toimusid arutelupaneelid ja töötoad, kus valdkonna eksperdid, teadlased, poliitikakujundajad ja konverentsil osalejad arutlesid kultuuridevahelise kommunikatsiooni, meediakasutuse, ühise infovälja ning muude teemade üle.
Konverentsi pildigaleriiga saab tutvuda SIIN (fotode autor on Ardo Kaljuvee).
Konverentsi ettekannete ja diskussioonide videosalvestusi saab järel vaadata siin:
12. november
Konverentsi avasõnad – kultuuriminister Tõnis Lukas ja Integratsiooni Sihtasutuse juhataja Irene Käosaar
I Ettekanded ja paneelarutelu „Meediakasutus, suhtluspraktikad ja avalik diskursus ning nende mõju lõimumisele“. Moderaator – Johannes Tralla (ERR):
- Külliki Seppel (Tartu Ülikool, Eesti) „Meediakasutuse ja infovälja teema integratsiooni-monitooringute põhjal“
- Gema Rubio Carbonero (Barcelona autonoomne ülikool, Hispaania) „Integratsiooni edendamine avaliku diskursuse kaudu“
- Triin Vihalemm (Tartu Ülikool, Eesti) „Kas välismaa meedia jälgimine takistab kohalikku lõimumist?“
- Kaarina Nikunen (Tampere Ülikool, Soome) „Meedia ja solidaarsus kriisi ajal“
- Paneelarutelu
II Ettekanded ja paneelarutelu „Uustulijate kohanemine ja usalduse loomine“. Moderaator – Liis Paloots (Rahvusvaheline Migratsiooniorganisatsioon):
- Marko Uibu (Tartu Ülikool, Eesti) „Uustulijate sotsiaalsete kontaktide ja kogukonnatunde toetamine“
- Nina Grønlykke Mollerup (Kopenhaageni Ülikool, Taani) „Usalduse navigeerimine – Taani-Rootsi piiri ümberkujundamisest sisserändajate digitaalsete tavade kaudu“
- Paneelarutelu
13. november
III Ettekanded ja paneelarutelu „Kommunikatsioon ühiskonna eri gruppidega kriisi ajal“. Moderaator – Johannes Tralla (ERR):
- Marianna Makarova (Riigikantselei, Eesti) ja Jevgenia Värä (Riigikantselei, Eesti) „Venekeelne kriisikommunikatsioon koroonakriisis: õppetunnid ja kuidas edasi“
- Ilmar Raag (kommunikatsiooniekspert, Eesti) “Kohalike uudiste olulisusest”
- William Allen (Oxfordi ülikool, Suurbritannia) “Kommunikatsioon COVID-19 ajal – mida me siiani teame ja miks see tähtis on”
- Paneelarutelu
IV Ettekanded ja paneelarutelu „Ülikoolid kui rahvustevahelise kommunikatsiooni näide“. Moderaator – Sille-Kadri Simer (Eesti Noorteühenduste Liit):
- Sasha Hlozek (Karli Ülikool, Tšehhi) „Tõhus suhtlus eri sihtrühmadega rahvusvahelises kõrghariduses“
- Martina Provázková (Karli Ülikool, Tšehhi) „Teabevahetuse juhtimine kriisi ajal“
- Rein Olesk (Tallinna Ülikool, Eesti) „Uue ajastu väljakutsed: rahvusvahelise võrgustiku teavitamine Tallinna Ülikoolis”
- Paneelarutelu
V Poliitiline väitlus Eesti erakondade esindajate vahel. Moderaator – Johannes Tralla
Osalejad: Riina Solman (Isamaa Erakond), Maria Jufereva-Skuratovski (Keskerakond), Kalle Grünthal (Eesti Konservatiivne Rahvaerakond), Andres Sutt (Reformierakond), Kirill Klaus (Sotsiaaldemokraatlik Erakond) ja Kristina Kallas (Eesti 200).
Konverentsil oli võimalik osaleda nii vahetult kui ka veebi vahendusel. Kohapeal võttis konverentsist osa ca 75 inimest. Konverentsi otseülekannet veebis jälgis 1717 unikaalset vaatajat.