Eesti keele õppeks ja praktiseerimiseks korraldab Integratsiooni Sihtasutus sel suvel kuus ja 2025. aastal viis keelelaagrit, kus erinevatel keeletasemetel inimestele pakutakse mitmekülgseid võimalusi eesti keele praktiseerimiseks.
2024. aastal toimuvad laagrid Saaremaal, Mändjala külas Saare hotellis järgmistel aegadel:
- I ja II laager 14. -20. juuli, keeletasemetele B1-B2
- III ja IV laager 17.-23. august, keeletasemetele A1-A2
- V ja VI laager 2.-8. september, keeletasemele A1-A2
Ühes laagri vahetuses on 20 inimest. Laagrites saavad osaleda inimesed, kes on oma senised õpingud edukalt lõpetanud ning avaldanud kindlat soovi järgmisel keeletasemel õpingute jätkamiseks. Osaleda saavad täiskasvanud alates 18. eluaastast, kellel on olemas Eesti isikukood ID-kaardi, Mobiil-ID või Smart-ID abil. Osavõtt laagritest on tasuta.
Osalejatele on korraldatud transport Harjumaalt ja Ida-Virumaalt laagrisse ja tagasi ning laagri ajal toimuvatele ekskursioonidele jt väljasõitudele. Bussid väljuvad Tallinnast. Narvast, mujalt Ida-Virumaalt ja Harjumaalt tulevad osalejad Tallinna rongi või bussiga. Piletid saadetakse osalejatele e-postile.
Enne laagrite toimumist korraldatakse osalejatele videokohtumine laagri kava, kodukorra, meeskonna, transpordi, toitlustuse jne tutvustamiseks.
Laagrite sisu on inspireeritud üleriigilisest teema-aastast „Eesti kultuuririkkus“ ja tutvustavad eesti rahvakultuuri ajalugu ja pärimuse erinevaid valdkondi. Laagrite läbiviimisel rakendatakse keelekümblusmetoodikat, aktiivõppemeetodeid ja laagrid on ülesehitatud kommunikatiivsele keeleõppele, suhtlussituatsioonidele ja kaasahaaravatele keele praktiseerimise tegevustele. Laagrite peamised õppe-eesmärgid on: a) keeleoskuse arendamine b) eesti keeles suhtlemisjulguse tõstmine c) uute sõnade ja väljendite õppimine d) kirjutamisoskuse arendamine e) kuulamisoskuse arendamine d) eesti ajaloo, geograafia ja kultuuri tundmaõppimine.
Laagrid viib läbi Kiri-Mari Kirjastus OÜ.
Laagrid viiakse ellu Euroopa Sotsiaalfond+ toetusest rahastatava projekti nr 2021-2027.4.07.23-0006 „Eesti keele õpet toetavad tegevused ja kodanikuõpe“ toetava alategevuse 3.4.4.5 „Täiskasvanute koostöö- ja keelelaagrite käivitamine jm keeleõpet ja eesti keele kasutamist toetavad tegevused“ raames.