Pühapäeval, 12. mail täienes Narva lillede, köögiviljade, ürtide ja muude istikutega, mille panid kasvama 40 keeleõppijat Narvast ning Sillamäelt.
Selle toreda väljakutse võtsid nad vastu juba märtsis, kui ühinesid Aiahaldjate kevadkooliga. See on Eesti keele maja projekt, kus saab meie ja Hiiumaa Ametikooli õpetajate toel õppida eesti keelt aianduse teooria ja praktika kaudu.
Kümnes grupis loovad keeleõppijad oma unistuste kogukonnaaeda, et pärast sarnast aeda ka mujal Narvas edasi arendada. Keeleõppijate istutusaladel on ruumi nii tomatile, rabarberile kui ka peedile. Kastides leidsid koha tee- ja maitsetaimed, nagu pune, aedliivatee, rosmariin ja siilkübar. Paljud imelised põõsad ja püsililled alates tuhkurenelast, astilbest, pojengist ja sirelist, lõpetades elupuudega jäävad kaunistama istutusalasid mitmeteks aastateks.
Nüüdsest on õppijatel terve suve jooksul imeline võimalus keelt praktiseerida taimede hooldamisel, sest kui taimedega rääkida, siis pidavat nad kaunimaks ja lopsakamaks kasvama. Lisaks annab rääkimine ja taimede eest hoolitsemine hea võimaluse igapäevarutiinist puhata ja oma töö vilju ning õite ilu nautida.
Kindlasti tekib taimedega askeldades aiahaldjatel võimalus oma istutusala ka teistele huvilistele tutvustada. Seepärast soovitame kõigile, kes Narva satuvad, otsida üles Narva Art Residency aed, Eesti keele maja ja jalutada ka Kreenholmi kooli juures.
Tänavu 25. augustil saame teada, milline keeleõppijate loodud kogukonnaed osutub parimaks. Senikaua hoiame pöialt, et tulemus saab olema täpselt selline, nagu keeleõppijad unistavad.
Pildid: https://photos.app.goo.gl/uMvYVNFqD25Vi9DC7 (Integratsiooni Sihtasutus/ Jelizaveta Gross)