Kultuuririkkuse aasta toimkond kutsub tähistama emakeelepäeva kultuuririkkalt – jagama tarkuseteri eesti keeles ja tutvustama neid teistes Eestis kõneldavates emakeeltes. Üleskutsega on juba kaasa tulnud nii eesti kui ka muude kogukondade esindajad, kelle tähelepanekuid näeb ühisest videost. Kõik teised huvilised saavad jagada oma tarkuseterasid kultuuririkkuse aasta sotsiaalmeedia kontol.
Viimase rahvaloenduse andmeil on Eestis kõneldavate emakeelte arv kasvanud 243ni, mis on rekordsuur. Eesti keelt räägib 84% eestimaalastest, seejuures 67% emakeelena ja 17% võõrkeelena. Eesti keelt emakeelena kõnelejate seast räägib omakorda 17% mõnda murdekeelt*.
Kultuuririkkuse aasta toimkonna eestvedamisel on erinevate kogukondade esindajad jaganud tarkuseterasid, mis neile eesti keeles meeldivad, ja on lisanud, kuidas need nende emakeeles kõlavad. Valminud ühises videos astuvad üles näiteks mitmeid keeli kõnelev Rohke Debelakk ja kihnu keelt hoidev Annely Akkermann, Ühendkuningriigi suursaadik Ross Allen ja Soome Instituudi juhataja Hannele Valkeeniemi, tšuvaššide eestvedaja Iraida Zahharova ja ukrainlaste eestkõnelaja Inna Hordienko.
Kõik huvilised saavad ühineda üleskutsega, jagades kultuuririkkuse aasta sotsiaalmeedia kontol oma videot või sealsamas kirjutades. Selleks tuleb jagada tarkusetera, mis eesti keeles meeldib, ja lisada, kuidas see oma emakeeles kõlab. Tarkuseterad on teretulnud pühapäeva, 24. märtsini.
* Loe lähemalt kultuuririkkusest, mis Eesti emakeeltes avaldub: https://integratsioon.ee/kultuuririkkuse-aasta/kultuuririkkas-eesti.