Kirikureede – Tallinna Jaani kirik ja Tallinna Kaarli kirik (Tallinn)

Vabaduse väljak 1, Tallinn

Kirikureede on eesti keelest erineva emakeelega täiskasvanutele eesti keele õpet toetava tegevuse ürituste sari, mille raames külastatakse koos giidiga Tallinna kirikuid ja harjutatakse eesti keelt.

Sarja raames toimub erinevate Tallinna kirikute (nt Tallinna Niguliste kirik ja muuseum, Tallinna toomkirik, Jaani kirik, Kaarli kirik, Tallinna Rootsi-Mihkli kirik) külastus, sh giidiga ekskursioon eesti keeles 1 kord kuus. Pärast ekskursiooni saab osaleja kirikuga iseseisvalt tutvuda. Kirikureede leiab aset üks kord kuus reedeti: 23.09, 21.10, 18.11 ja 16.12.

Tallinna Jaani kirik valmis 1867 ja on ehitatud uusgooti stiilis. Stiilne altarikujundus maaliga ”Kristus ristil” ja hoonest vanemad kroonlühtrid annavad kirikule sära. Kirikutornis asub Tallinna vanim eestikeelse kirjaga kirikukell (1872). Kirikus saab imetleda kümmet vitraažakent, mille autoriks on kunstnik Dolores Hoffmann.

Tallinna Kaarli kirik on pühendatud Rootsi kuningas Karl XI mälestusele ning on suurim historitsistlik paekivikirik. Projekteerijaks oli Eesti juurtega Peterburi arhitekt Otto Pius Hippius. Kaarli kirikut kaunistavad ja on vaatamist väärt J. Köleri ja S. Kügelgeni altarimaalid. 1884 valmis 30 registriga mehaanilise traktuuriga Eesti suurim orel.


Ühe ekskursiooni kestus on kuni 1,5 t. Grupi suurus on 15-25 inimest.

Osaleja saab arendada eesti keeles kuulamist (giidi jutu kuulamine), rääkimist (giidile küsimuste esitamine). Erinevate kirikute külastus ekskursiooniga võimaldab eesti keelest erineva emakeelega täiskasvanutel eesti keelt praktiseerida ning tõstab nende kultuurilist ja ajaloolist teadlikkust.

  • Suhtlustase: B1+
  • Aeg: 23.09 kell 14.00-15.30
  • Koht: Algus Tallinna Jaani kiriku eest (Vabaduse väljak 1, Tallinn)
  • Osalejate arv: 25

Korraldaja: Inna Arno (inna.arno@integratsioon.ee)
Registreerimine: (09.09 kell 9.00) https://iseteenindus.integratsioon.ee/service/view/11504?lang=et

NB! Registreerimine sündmustele toimub läbi Integratsiooni Sihtasutuse iseteeninduse, kuhu saate siseneda ID-kaardi, Mobiil-ID või Smart-ID abil. Palun tutvuge iseteeninduse kasutusjuhendiga: https://integratsioon.ee/iseteenindus