Viisime kokku veel 1216 eesti keele sõpra

Juba neljandat aastat pakkus Integratsiooni Sihtasutus eesti keele õppijatele võimaluse harjutada kolme kuu jooksul suhtluskeelt vesteldes vabatahtlikega, kes valdavad eesti keelt emakeele tasemel. Tänavu osales Keelesõbra programmis 1216 keelesõpra: 618 õppijat ja 598 mentorit. 

„Sedavõrd pingeterohkel ajal, kus me täna elame, on erakordselt tänuväärt võtta vabast tahtest – eesti keele mentorina – aega kuulamiseks ja kaasamõtlemiseks. Ja samuti on suur samm usaldada end mentori juhendamise all vestlema keelt harjutades. Tunnistada täiskasvanud inimesena, et ma pole piisavalt hea – kasvõi keeleoskuses, nõuab julgust ning eneseületamistki,” ütles Keelesõbra programmi vedaja ja Integratsiooni Sihtasutuse partnerlussuhete valdkonnajuht Ave Landrat.  

“Ma ei karda kasutada suuri sõnu: tänu selles programmis osalejatele saab maailm paremaks ning arusaadavamaks paigaks! Julgedes näidata oma elu ja olu julgustame selleks ka partnerit. Mida paremini üksteisest aru saame, seda lihtsamalt leiame ka lahendusi. Selleks on vajalikud kohtumised. Keelesõbra programmi eelis on see, et meid toob kokku ühine soov – kohtuda eesti keeles ja eesti keelega,“ lisas Ave Landrat. 

Tänavu osales Keelesõbra programmis 618 eesti keele õppijat, kes ühinesid sellega avaliku registreerimise alusel. Eesti keelt aitasid neil harjutada 598 mentorit, kes osalesid programmis vabatahtlikena. Mentorid aitasid keeleõppijatel suhtluskeelt harjutada, vesteldes nendega vähemalt korra nädalas telefonitsi või e-kanalite kaudu erinevatel elulistel teemadel.  

Selleks, et keelesõbrad kokku saaksid ja nende suhtlus sujuks, koordineeris programmis toimuvat kuueliikmeline meeskond. Nad aitasid igapäevaselt leida personaalseid lahendusi, arvestades ka enda varasemat kogemust mentorina ja oma põhitööd jätkates. 

„Täname mentoreid hea tahte ja pühendumuse eest, tunnustame õppijate avatust ja meelekindlust ning hindame kõrgelt meeskonna tegusust. Nende toel on saanud võimalikuks olulised edusammud lõimumise vallas: üha rohkem inimesi leiavad ühise keele ja seda vabatahtlikel alustel. Anname parima, et järgmisel hooajal saaks sellest võimalusest osa veelgi rohkem inimesi,“ ütles Integratsiooni Sihtasutuse juhataja Dmitri Moskovtsev

Integratsiooni Sihtasutus algatas Keelesõbra programmi 2020. aastal, et pakkuda keeleõppijatele eriolukorra tõttu ära jäänud suhtluskeele harjutamiseks mõeldud ürituste asemele võimalusi jätkata keele praktiseerimist e-kanalites. Nelja aasta jooksul on programmist osa võtnud kokku 3 728 keelesõpra. 

 

Ülevaatega Keelesõbra programmi neljandast hooajast saab tutvuda sellel lingil