Retkejuht Peeter Pihlaku juhtimisel toimub matk Tallinna mereäärses linnaosas Pirital, mis on saanud oma nime keskaegse Birgitta kloostri järgi. Käime Pirita jõeorus ja Kloostrimetsa terviseradadel ning räägime kohalikust kultuuriloost ja tänapäevast.
Pirita on aegade jooksul kasvanud kalurikülast suvituspaigaks ja aedlinnast elamurajooniks. See on looduskaunis paik, kus on head võimalused spordi ja liikumisharrastustega tegelemiseks. Pirita sümboliks on siin sajandeid seisnud romantilised kloostrivaremed. Pirita on võrratu – tule matkama, kuulama ja vaatama.
Kuidas kohale tulla? Kesklinnast sõidavad Piritale bussid 1, 8, 34, 38 (peatus Pirita). Autoga tulijatele on samas kohas tasuta parkla.
Mida selga ja jalga panna? Riietu vastavalt talveilmale. Matk kestab kuni kaks tundi. Liigume tänavatel ja maastikul. Lumine rada võib olla libe.
Kas matk on füüsiliselt raske? Ei ole raske. Pirita matk on kõigile jõukohane. Sobib ka lastele. See on kerge jalutuskäik looduses, kus võime siiski ka rajalt kõrvale astuda.
Kuidas ette valmistuda ja mida kaasa võtta? Sa ei pea midagi erilist tegema ega kaasa võtma. Lihtsalt tule kohale. Küll aga võid eelnevalt matkakoha vastu huvi tunda – uuri veebist ja küsi raamatukogust Pirita jalutaja teejuhti.
- Tase: B1+
- Aeg: 14.01 kell 12.00-14.00
- Koht: Pirita kloostri väravatorni ees (Merivälja tee 18, Tallinn)
- Osalejate arv: 25
Korraldaja: Mari Sieberk
Registreerimine: (08.01 kell 14.00) https://iseteenindus.integratsioon.ee/service/view/12394?lang=et
NB! Registreerimine sündmustele toimub läbi Integratsiooni Sihtasutuse iseteeninduse, kuhu saate siseneda ID-kaardi, Mobiil-ID või Smart-ID abil. Palun tutvuge iseteeninduse kasutusjuhendiga: https://integratsioon.ee/iseteenindus