Täna said Eesti sünnipäevakaardile kirja esimesed õnnesoovid. Käesolevale kultuuririkkuse aastale kohaselt neid kirjutasid president Alar Karise ja Sirje Karise järel erinevate eesti ning rahvusvähemuste kogukondade esindajad.
Eesti Vabariigi aastapäeva puhul pani presidendi kantselei alanud nädalaks presidendilossi esisele lipuplatsile üles suure sünnipäevakaardi, kuhu kõik Eesti elanikud saavad kirjutada häid soove meie riigile.
Esimesed sünnipäeva õnnitlused kirjutas president Alar Karis abikaasa Sirjega ning seejärel oli Kadrioru Saksa Gümnaasiumi õpilaste ja Eestis elavate rahvaste esindajate kord. Ukraina, läti, ersa, mari, tatari, mokša, tšuvaši, lesgiini, burjaadi, kasahhi, korea ja maroko kogukonna esindajad, kes tegutsevad Eestimaa Rahvuste Ühenduse ja Rahvuskultuuride Ühenduste Liidu „Lüüra” koosseisus, kirjutasid sünnipäevakaardile oma emakeeles „Palju õnne, Eesti!”. Oma soovid kirjutasid kaardile ka eesti kogukonna esindajad Eesti Rahvakultuuri Keskusest. Kogukondadega ühinesid Kultuuriministeeriumi ja Integratsiooni Sihtasutuse esindajad.
„Eesti on kodu 216 erinevale rahvale. Meie riigi tähtpäevade ühine tähistamine on hea võimalus meid kõiki kokku tuua. Ootame kõiki eestlaste ja teiste Eestis elavate rahvaste kogukondi õnnitlema meie riiki oma murrakutes ja emakeeltes kultuuririkkuse aasta Facebooki kontol – soovime meie riigile üheskoos head,” ütles kultuuririkkuse aastat korraldava Integratsiooni Sihtasutuse juht Dmitri Moskovtsev.
Kultuuririkkuse aasta on pühendatud Eestis elavate kogukondade kultuuride rikkusele. Kalendrist www.kultuuririkkus.ee leiab sündmusi, mis aitavad meid ühendavat kultuuririkkust märgata, väärustada ja hoida. Sündmuste seas on terve hulk võimalusi üheskoos pidada Eesti sünnipäeva, alates presidendi avatud sünnipäevakaardist kuni ühise hümni laulmiseni.
Pildid (Raul Mee): https://photos.app.goo.gl/Zk7rKnUg6mDTNLBv5. Piltidel on Eesti, ukraina, läti, ersa, mari, tatari, mokša, tšuvaši, lesgiini, burjaadi, kasahhi, korea ja maroko kogukonna esindajad Eesti Rahvakultuuri Keskusest, Eestimaa Rahvuste Ühendusest ja Rahvuskultuuride Ühenduste Liidust „Lüüra”, Kultuuriministeeriumi asekantsler kultuurilise mitmekesisuse alal Eda Silberg, Integratsiooni Sihtasutuse juhataja Dmitri Moskovtsev, kultuuririkkuse aasta projektijuht Eero Raun ja Kadrioru Saksa Gümnaasiumi õpilased.