Lõimumise raudvara 2023: Pavel Ivanov

Tänavusel lõimumispreemiate jagamisel pälvis tiitli Lõimumise raudvara 2023 meediaekspert ning Kuku raadio ja Raadio 4 ajakirjanik Pavel Ivanov. Pavel on Kuku raadios juhtinud ja toimetanud saadet „Kirillitsas Eesti“ pea 15 aastat. Saatest on kujunenud üks väheseid meediaplatvorme, kus kohtuvad omavahel eesti ja vene emakeelega inimesed, lahates ühiskondlikke probleeme muukeelsete elanike vaatenurgast. Lisaks lööb Pavel kaasa töös, mis on suunatud vaenuliku ja väärinfo avastamisele ning ümberlükkamisele Eesti meediaruumis.

Loe rohkem Paveli tema tegevuse kohta allpool olevast intervjuust.

 Lõimumise raudvara 2023: Pavel Ivanov

 

Miks olete otsustanud panustada lõimumisvaldkonda ja miks on teie arvates see panus üldse oluline?

Ma pole meelega panustanud! Aastate jooksul tekkis olukord, mil mitte-eestlastest tegijate mõtted muutusid minu jaoks harivaks ja just viimase paari aasta jooksul tekkis ka ühiskondlik vajadus neist aru saada.

Kuidas olete ise sellesse valdkonda panustanud/panustate ja millised on olnud olukorrad, kus tunnete, et see kõik on tõesti korda läinud?

Ma saan tagasisidet, millest ma loen välja, et eesti keelt kõnelev raadiokuulaja võtab teadmiseks, üritab aru saada ja võrrelda oma mõtetega neid asju, millest me saates räägime.

Milles näete lõimumisvaldkonnas suurimaid proovikive?

Väärtuste skaala ühtsustamine.

Mida tähendab teie jaoks tänavune preemia? Millist jõudu annab see teile edaspidiseks?

Meeldiv ja ootamatu tunnustus! Annab julgust olla veelgi avatum ja otsekohene.

Kes olid need inimesed, kes on teid tänavu/üleüldse nende tegevuste juures aidanud/inspireerinud?

Inspiratsioon tuleb pigem elust enesest. Sündmused, asjaolud, kontekstid ja väljaöeldu on see, mis annab ainet mõtete arendamiseks.

Kuidas te täna tehtut ise hindate ja milliseid plaane teete selle põhjal tulevikus?

Selle peale peab mõtlema tõsisemalt. Esialgu plaanin jätkata nii nagu praegu on.

Alati ei lähe meil kõik päris plaanipäraselt. Milliseid soovitusi te sellisteks hetkedeks teistele jagaksite? Kui on ikkagi see raske hetk, siis kuidas seda indu säilitada?

Peab olema aus. Ja aus ka selles osas, et kas tasub kõike ka ausalt välja laduda. Igal aususel on oma hind.

Järgmine aasta on pühendatud kultuuririkkusele. Mis on teie jaoks kultuuririkkus ja milles see teie arvates just Eesti puhul väljendub?

Ma innustaksin Eesti vene ajakirjandust rohkem tähelepanu pöörama Eesti vene kultuuri-ja ühiskondlikule elule. Ja eestikeelne meedia peaks kaaluma, kas ülalmainitud on Eesti eestikeelse ühiskonna teema või mitte. Kas kultuuririkkus on ühine rikkus?