Enne keeleõppega alustamist soovitame mõelda läbi, kui palju aega olete valmis õppele pühendama ning mis on teie eesmärgid.
Allpool mõningad abistavad küsimused, mis aitavad teil suuremat selgust saada:
- Analüüsige eelnevaid keeleõppekogemusi. Kas need olid kasulikud või mitte? Milliseid häid ja halbu külgi saate välja tuua?
- Vastake ausalt järgmistele küsimustele. Kas ma tegelesin keeleõppega iseseisvalt väljaspool klassiruumi? Kas ma kasutasin kursustel omandatud oskusi? Kui ei, siis mis mind takistas?
- Mõelge, kui palju aega te olete valmis iga päev keeleõppele pühendama.
- Seadke endale eesmärk, milleni te tahate võimalikult kiiresti jõuda. Arvestage sellega, et eesmärk peab olema saavutatav ja hästi konkreetne (näiteks 6–10 sõna ja sõnaühendi õppimine päevas).
- Uurige välja kõik tasuta keeleõppevõimalused ja valige see, mis sobib just teile kõige paremini.
- Kui te soovite saada rohkem infot selle kohta, milline keeleõppevõimalus sobiks just teile, pöörduge abi saamiseks Integratsiooni Sihtasutuse nõustamiskeskusesse.
Arvestage sellega, et keeleõppes võtab muutusteni jõudmine aega, sest keelt ei ole võimalik kiiresti ära õppida. Spetsialistid kinnitavad, et minimaalselt kulub selleks 6–12 kuud, mille kestel tuleb palju vaeva näha. Tulemusi saavutab üksnes see, kes tegeleb keelega ka iseseisvalt.