Koolitusseminar avaliku sektori haridustöötajatele: kuidas toetada töökohal eri keele- ja kultuuritaustaga kolleegi või praktikanti

30.–31. oktoober 2024, Narva

Kutsume haridusjuhte, õpetajad ja koolide-lasteaedade töötajaid koolitusseminarile 30.–31. oktoobril Narva. Seminaril juhendame ja arutame, kuidas toetada teise emakeelega töötajat või praktikanti.

Mitmed eestikeelsed koolid ja lasteaiad on võtnud lahkelt vastu teise emakeelega kolleegi või praktikandi, kes on töö käigus õppinud ja harjutanud eesti keelt. Integratsiooni Sihtasutus koos partnerite Juunika Koolituse ja Targa Eesti Instituudiga on korraldatud keelelähetusi ehk keelepraktika eesmärgil tööjõulähetust alates 2024. aastast.

Koolituse sihtrühm

Keelepraktika on kindlasti tulemuslikum siis, kui su kõrval on abivalmis eesti emakeelega kolleeg, kes juhendab ja nõustab õppijat kogu keelelähetuse perioodi jooksul.

Ootame koolitusele nii mentori või juhendaja kogemusega osalejaid kui ka neid, kes on tulevikus valmis toetama teise emakeelega kolleegi eesti keele praktikal. Koolitus sobib ka asutuse juhile, kes soovib värvata teise emakeelega töötaja ja valmistada ette tema sisseelamist. Osaleja peab töötama avaliku sektori haridusasutuses ja olema huvitatud keelelähetuse tegevustes.

Koolituse korraldus, sõit ja majutus

Koolitus, majutus, transport (buss) ja toitlustus on osalejatele tasuta. Üksikuid sõidupileteid ega kütusekulu ei hüvitata. Buss tellitakse Narva ja tagasi vastavalt vajadusele Tallinnast, Tartust ja Pärnust.

Registreerimine

Osalemiseks palume täita registreerimisvorm: https://forms.office.com/e/G7hTh1xzgt?origin=lprLink

Koolitusseminaril saavad osaleda kuni 30 inimest, registreerimine on avatud 25. oktoobrini. Pärast registreerumist saadab Integratsiooni Sihtasutuse kinnituse ja täpsema informatsiooni.Integratsiooni Sihtasutus väljastab osalejale soovi korral tõendi koolitusseminaril osalemise kohta.

 

Koolitusseminari esialgne ajakava

(lõplik ajakava ja kohtumised on täpsustamisel)

30. oktoober, kolmapäev – Narvas

7.45      Väljumine Tallinnast/Tartust bussiga

10.30    Saabumine Narva, hotell, kohv

11.00    Keelelähetusprogrammi tutvustus. Integratsiooni Sihtasutus

11.15    Kuidas toetada eri keele- ja kultuuritaustaga kolleegi või praktikanti? Parimate praktikate (mis toimib hästi, positiivsed kogemused jms) kaardistamine ja soovitud tulevikupildi koosloome. Signe Vesso

13.00    Lõuna

14.00    Arutelu ja harjutused. Kuidas realiseerida unistusi ja kasutada olemasolevaid õnnestumisi, et toetada töökohal eri keele- ja kultuuritaustaga töötajaid ja praktikante. Koostame elluviimise esmase tegevuskava.  Signe Vesso

16.30    Kohvipaus

17.00    Arutelu jätkub

19.00    Õhtusöök

31. oktoober, neljapäev – Narva Eesti Keele Majas

10.00    Narva haridusasutuste (koolide ja lasteaedade) külastamine u 3–6 liikmelistes rühmades

12.00    Narva Eesti Gümnaasiumi külastamine

13.00    Lõuna

14.00    Narva Eesti Keele Maja tutvustamine

15.00    Kohvipaus

15.15    Keelelähetuse edulood, kogemuste jagamine, tagasiside 

17.00    Buss Tallinnasse/Tartusse

Koolitaja: Signe Vesso, PhD (juhtimisteadus) (DICTUM SUPERVISION & COACHING OÜ). Signe on töötanud koolituse ja arenduse valdkonnas 1994.aastast alates. Ta on International Supervision and Coaching Institute’i (ISCI) asutajaliige ning superviisorite ja coachide väljaõppe programmi põhiõppejõud.

Korraldaja: Integratsiooni Sihtasutus

KontaktisikKatrin Maiste, tööturuteenuste valdkonnajuht

E-post: katrin.maiste@integratsioon.ee, tel: +372 555 11 070

Tegevust rahastatakse riigieelarvelistest allikatest ja välisvahenditest Euroopa Liidu 2021–2027 ühtekuuluvus- ja siseturvalisuspoliitika fondide (ESF) toel ja kultuuriministri 15.03.2023 käskkirja nr 80 „Eesti ühiskonnas lõimumist, sealhulgas kohanemist toetavate tegevuste elluviimiseks toetuse andmise tingimused“ projekti nr 2021-2027.4.07.23-0005 raames.

Keelelähetus