Ideekorje: kuidas tähistame Eesti kultuurilist mitmekesisust?

Kultuuriministeerium ja Integratsiooni Sihtasutus on algatanud ideekorje, millega oodatakse ettepanekuid kultuurilise mitmekesisuse tähistamiseks 2024. aastal. Teema-aasta programmi võib pakkuda nii juba toimivaid tegevusi kui ka täiesti uusi algatusi. Ettepanekuid saab jagada veebivormi või posti teel selle aasta 30. juunini.

Kultuuriministeeriumi kultuurilise mitmekesisuse asekantsleri Eda Silbergi sõnul on teema-aasta eesmärgiks tuua rohkem esile ning väärtustada kultuurilist rikkust kui igapäevaelu loomulikku osa.

„Viimase rahvaloenduse andmetel elavad Eestis 211 rahvuse esindajad, kes räägivad emakeelena 243 keelt. Oleme kultuuriliselt rikas ühiskond ning seesama mitmekesisus on väärtus, mis meid Eesti rahvaks ühendab. Tuleval aastal soovime pöörata tähelepanu nii Eesti oma unikaalsele kultuuriruumile ja kogukondadele kui ka Eestis elavate eri rahvaste mitmekesisele kultuurile ja traditsioonidele,“ rääkis Eda Silberg.

Integratsiooni Sihtasutuse juhataja Dmitri Moskovtsevi sõnul annab teema-aasta võimaluse avastada, kuidas kultuuriline mitmekesisus väljendub erinevates eluvaldkondades pärimusest ja loomingust kuni toitude ja suhtluseni.

„Igapäevaelus me tihtilugu isegi ei teadvusta, kui suure kultuurilise rikkusega pidevalt kokku puutume – olgu see muusikas, kinos ja teatris, kunstis, kirjanduses, spordis või hoopis meie toidulaual või inimeste kaudu, kellega kokku puutume. Ja nii nagu kultuuriline mitmekesisus algab igaühest meist, algab ka sellele pühendatud aasta meie oma inimeste ideedest. Seepärast kutsume kõiki eestimaalasi jagama ideid, kuidas järgmisel aastal Eesti kultuurilist mitmekesisust tähistada,“ selgitas Dmitri Moskovtsev. 

Kultuurilise mitmekesisuse teema-aasta ideekorje toimub kuni 30. juunini. Oodatud on nii juba toimivad sündmused ja projektid kui ka uued algatused ja ettepanekud, mis sobivad teema-aasta programmi rikastama. Ideid saab esitada veebilehe www.integratsioon.ee/2024 vahendusel ja tavapostiga Integratsiooni Sihtasutuse aadressil (Rävala pst 5, 10145 Tallinn, märksõnaga „2024“). 

Teema-aasta toimkond vaatab läbi kõik 30. juuniks 2023 laekunud ideed ning annab neile tagasisidet hiljemalt augustikuu jooksul.

Täpsemat infot kultuurilise mitmekesisuse aasta ideekorje ja teema-aasta kohta tervikuna saab ideekoosolekul, mis toimub veebis 13. juunil nii eesti, inglise kui ka vene keeles. Sellel osalemiseks palume registreeruda veebilehe www.integratsioon.ee/2024 vahendusel hiljemalt 12. juunil. Muul ajal saab teema-aasta toimkonnalt täiendavat infot kirjutades aadressil 2024@integratsioon.ee

 

Kultuurilise mitmekesisuse aasta ideekorje