Integratsiooni Sihtasutus kutsub rahvusvahelist kaitset saanud elanikke registreeruma tasuta kursustele, mille raames on võimalik õppida eesti keelt alg- ja kesktasemel. Sel aastal algavatele kursustele saab koheselt registreeruda riikliku kohanemisprogrammi Settle in Estonia veebilehel www.settleinestonia.ee.
Rahvusvahelise kaitse saajad on oodatud registreeruma eesti keele kursustele tasemel A1, A2 ja B1, mida saavad tasuta läbida üle veebi, Tartus või Tallinnas alates selle aasta oktoobrist, novembrist ja detsembrist. Kursusi korraldab Integratsiooni Sihtasutus riikliku kohanemisprogrammi Settle in Estonia raames.
„Registreeruda tasub koheselt, et valida pakutavatest kursustest endale sobivaima. Praegu on valikus mitukümmend kursust kokku ligi 1500 rahvusvahelise kaitse saaja jaoks. Kursused erinevad nii taseme kui ka selle järgi, kas õppida saab hommikuti või õhtuti, üle veebi või kohapeal, alates järgmisest nädalast või kuust. Kui sobivale kursusele jätta kohe registreerumata, võib järgmist pikalt oodata,“ selgitas Integratsiooni Sihtasutuse kohanemise valdkonna juht Britta Saks.
Eesti keele kursused kestavad neli-viis kuud. Üldjuhul toimuvad tunnid kaks korda nädalas ja iga tund kestab kaks-kolm tundi. Õppegruppides on 20 inimest. Kursusi tasemel A1 viivad läbi riigihanke korras kaasatud keeltekoolid Folkuniversitetet Estonia MTÜ, Kersti Võlu Koolituskeskus OÜ, Reiting PR OÜ ja Sola Integra OÜ, tasemel A2 ja B1 – Algus OÜ, Reiting PR OÜ ja Tartu Rahvaülikool.
Rahvusvahelise kaitse saajad leiavad täpse info kursuste kohta ja saavad ennast registreerida riikliku kohanemisprogrammi Settle in Estonia veebilehel www.settleinestonia.ee. Täiendavate küsimuste korral aitavad Integratsiooni Sihtasutuse nõustajad, kellega saab ühendust kirjutades info@settleinestonia.ee.
TÄIENDAV INFO:
Kohanemisprogramm Settle in Estonia on tasuta õppeprogramm, millega Eesti riik aitab uussisserändajatel ehk viimase viie aasta jooksul Eestisse saabunud välismaalastel kiiremini kohaliku eluga kohaneda ja Eesti ühiskonda sulanduda. Kohanemisprogrammi kaasrahastatakse Euroopa Liidu või riigieelarvelistest vahenditest. Rohkem infot: https://integratsioon.ee/kohanemine.